Zespół istnieje od 1988 roku.
Początkowo zespół funkcjonował pod nazwą TRAKTAT i można było go usłyszeć głównie na weselach. Wówczas w skład instrumentalny zespołu wchodziły: instr.klawiszowe, gitara solowa, perkusja oraz saksofon tenorowy i altowy.
W roku 1989 do składu dołączył Sławek grający początkowo na gitarze basowej, a w chwili obecnej na gitarze solowej. Wraz ze zmianą składu Sławek wniósł nową nazwę AKORD, która to funkcjonuje do dzisiaj.

Rok 1997- zespół jako formacja typowo męska po raz pierwszy przyjmuje w swoje szeregi wokalistkę. Z wokalem żeńskim zespół współpracuje do dzisiaj.
W swoim dorobku zespół ma na koncie dwie amatorsko nagrane płyty:
  • "Dla Ciebie Gramy" 2003r.
  • "I Have A Dream" 2005r.
Rok 2016- skład zespołu opuszcza Staszek grający na klawiszach oraz saxofonie.

W 2016 roku zespół brał udział w programie DISCO STAR emitowanym przez stację POLO TV zbierając wśród jurorów programu oraz widzów bardzo pochlebne recenzje, jednak po zakwalifikowaniu sie do III etapu zespół musiał zrezygnować z dalszego uczestnictwa z powodu kolidujących terminów nagrań kolejnych odcinków programu z terminami imprez.

Obecnie zespół tworzą:

Dominika - wokal, instrumenty klawiszowe, flet
Sławek - wokal, gitara solowa (akordeon)
Marek - perkusja, wokal


Zespół oferuje swoje usługi w zakresie oprawy muzycznej na weselach oraz innych imprezach gdzie jest zapotrzebowanie na dobrą muzykę. Repertuar jest bardzo zróżnicowany, ponieważ znajdują się w nim zarówno najnowsze hity dyskotekowe, tradycyjne utwory biesiadne, utwory z gatunku disco polo jak również niezapomniane kawałki bluesowe czy rockowe. Zespół wykonuje covery znanych zespołów często w autorskiej aranźacji oraz utwory własnej kompozycji. Repertuar dobierany jest w trakcie imprezy kierując się doświadczeniem scenicznym oraz intuicją która raczej nie zawodzi. Zespół dysponuje nagłośnieniem dużej mocy, bardzo dobrej jakości takich firm jak m.in. FBT, SHURE, SOUNDCRAFT, SENNHEISER, AKG, RODE, LDM, CONTINENTAL, ROLAND, BEHRINGER, ZOOM itp. co pozwala na pracę praktycznie w każdym pomieszczeniu, nawet z niesprzyjającą akustyką oraz w plenerach. Instrumenty na jakich grają członkowie zespołu są również znanych i renomowanych firm światowych gwarantujących wysoką jakość dźwięku tj.: YAMAHA, ROLAND, PEARL.

Kontakt

Sławek
tel. 600634967Napisz do nas

slawek-akord@o2.pl


Odwiedź nas na:Projekt i wykonanie AKORD